"İNCE DOĞAL TAŞ" CEPHE KAPLAMA SİSTEMLERİ

Bu uygulama gerçek bir doğaltaş katmanıdır.
Uygun fiziksel özelliklere sahip doğaltaşlar ileri teknolojik yöntemlerle 0.1-2 mm'lik katmanlar halinde büyük kayalardan ayrıştırılır. Bu katmanları bir arada tutup esneklik veren arka yüzeylerinde kullanılan cam elyaftır. Malzeme hafif, esnek ve çok incedir. Metrekare ağırlığı 1,3-1,6 kg arasındadır. Pürüzlü yüzeyleri ve değişik doğal renk varyasyonları ile her tabakası birbirinden farklı bir duygu verir.

Çok çeşitli renk alternatifleri bulunmaktadır. Işığı geçiren ve tekstil arka yüzey (daha ince ve daha esnek) çeşitleri de mevcuttur.
Kullanım Alanları:
Dış cephe kaplamaları, iç mimari, mobilyacılık sektörü, yatçılık, ulaşım araçları (uçak, tren vb.), fuarcılık, aydınlatma sektörü ve doğaltaş kullanılan diğer alanlarda kullanılır.

thinstone_1
thinstone_7
thinstone_4
thinstone_8
 
thinstone_5
thinstone_6

ALÜMİNYUM KOMPOZİT PANEL SİSTEMLERİ

Alüminyum kompozit panel sistemleri; iş merkezi, havalimanı, okul, hastane, konut projeleri kapsamında bütün üst yapı inşaatların dış kabuğunun kaplanmasında kullanılmaktadır. Çok geniş renk ve doku alternatifi ile sağır yüzey kaplaması veya bitiş elemanı olarak kullanılabilmektedir. Kolay işlenebilme ve şekil verilebilmesi, ekonomik oluşu nedenleri ile alternatif cephe kaplamaları arasında en çok tercih edilen çözümdür.

Kusursuz bir yüzey kalitesine sahiptir. Solid, metalik, ahşap görünüm, prizmatik, simli vb. çok çeşitli yüzey alternatiflerine sahiptir. Oldukça hafif bir kaplama malzemesidir (~5 kg/m2). Dairesel büküme uygundur. Tercihe göre B2, B1 veya A2 sınıfı yangın dayanımı sağlanabilmektedir. Kalınlık 4 mm'dir. İhtiyaç halinde 3-6 mm de yapılabilmektedir.

Darbelere, kırılmaya ve basınca karşı dayanıklıdır. Genişliği 1 m ile 2,1 aralığında, 8 m'ye kadar üretilebilmektedir. Dış yüzde 0,5 mm PVDF boyalı alüminyum levha, orta kısımda yangın sınıfına göre polietilen veya mineral kor, iç kısımda servis boyalı 0,5 mm alüminyum levha katmanlarından oluşur. Dış cephede galvaniz kutu profil veya alüminyum alt konstrüksiyon üzerine mekanik montajlı olarak uygulanır. Derzleri silikonlanarak su yalıtımı sağlanmış olur.

alu_komp_1
alu_komp_2
alu_komp_3
 

SİLİKON CEPHE SİSTEMLERİ

Strüktürel silikon cephe, camın sadeliğini vurgulayan cephe sistemleridir. Bu cephe sisteminde ısı camlar cepheye kaset profilleriyle tutturulmaktadır. Bu profillere özel bir şekilde yapıştırılan camlar dış cephelere oldukça şık bir görünüm kazandırmaktadır.

Strüktürel silikon cephe sistemlerinde montaj hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Özel bir sistemle yapılan bu cephe sisteminde dışarıdan bakıldığında alüminyum profil görünmemektedir. Cam panellerin arasına uygun fitil yerleştirildiği için panellerin arasına sızdırmazlık silikonu çekmeye gerek kalmaz. Cam ve alüminyum panel arasına ise kaliteli silikon çekilmelidir. Strüktürel silikon cephe kaplama, dış kapak kullanılmaması nedeniyle cephe tamamen düz görünmekte ve tercihlerinize göre oldukça güzel bir görünüm kazandırmaktadır.

silikon_1
silikon_2

KAPAKLI CEPHE SİSTEMLERİ

Klasik kapaklı giydirme cephe, alüminyum, çelik ve camın bir araya gelmesiyle yapılan dış cephe giydirme sistemidir. Görsellik ve ekonomik olması bakımından sık tercih edilen bu giydirme sisteminde yatay ve dikey çizgiler hakimdir.

Klasik kapaklı giydirme cephe, çelik veya alüminyum ankrajlar ile betonarme döşeme ile birleşir. Dış cephede camın durumunu ve alüminyum malzemenin kullanımını çeşitli hesaplamalar belirler. Binanın geometrisi, binanın bulunduğu alanda rüzgarın şiddeti gibi doneler hesaplanarak kullanılacak malzemenin kat kat durumu çıkarılır. Sonrasında isteğe göre yatay veya dikey olarak üretim aşamasına geçilir ve kolayca giydirme işlemi gerçekleştirilir. Dış kısımda kapak kullanılır ve camların arasında uygun fitiller kullanılır.

kapakli_1
kapakli_2

SPIDER CEPHE SİSTEMLERİ

Spider Cephe Sistemlerini diğer cephe sistemlerinden ayıran temel özellik, bu sistemde taşıyıcı olarak alüminyum yerine farklı bir konstrüksiyon elemanı kullanılması ve daha şeffaf cepheler elde edilmesidir.

Mimari tasarıma göre ana taşıyıcı sistem olarak; paslanmaz, boyalı çelik taşıyıcılar, paslanmaz gergiler veya özel taşıyıcı cam bloklar kullanılabilmektedir. Sistemde tercihe göre tek cam ya da ısıcam uygulaması yapılabilir.

spider_1
spider_2

SINTERFLEX CEPHE SİSTEMLERİ

Kalesinterflex yapı sektöründe kullanım için mükemmel bir malzemedir. Kolaylıkla delinebilir ve istenilen her ebatta kesilebilir. Uygulama kolaylığı, ateşe dayanıklılık ve hafiflik özellikleri sayesinde iç mekan duvar ve zemin sistemleri, dış cephe kaplamaları ve yükseltilmiş zeminler, seperasyon panelleri, mobilya uygulamaları, hijyenik alanlar, endüstriyel cephe kaplamaları ve modüler yapılar gibi özel projelerin uygulanmasına elverişlidir.

Kalesinterflex 1000x3000 mm boyutlarında, 3 mm kalınlığında porselen seramik levhadır. Mimarı tasarımlara ve inşaat teknolojilerine yeni bir bakış kazandıran Kalesinterflex, yeni fikirlerin uygulanmasına ve modern yaşam alanları yaratılmasına imkan sağlar. Kalesinterflex, sırlı ve parlak olmak üzere iki farklı yüzey alternatifine sahiptir. Kalesinterflex sırlı ve parlak yüzeyler, renk paletinde mevcut olan 16 renkte uygulanabilmektedir.

sinterflex_1