ALÜMİNYUM DOĞRAMA

Alüminyum doğrama, mimari çözümlerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Binalarda değişik sistemlerde kullanılan alüminyum doğrama sistemleri alüminyum kapı ve pencere sistemleri, alüminyum sürme sistemleri, kayar katlanır pencere ve kapılar ve ofis bölme sistemleri gibi alanlarda çözüm noktasıdır.
Alüminyum doğrama günümüzde çok şekilde tercih edilen ve birçok yeni yapıda karşımıza çıkan estetik açıdan çok mükemmel bir görüntü sağlayan doğrama ürünlerinin başında gelmektedir.

Klasik doğrama ürünlerine baktığımızda ahşap ve plastik doğrama ürünleri çok dayanıklı olmamaları sebebiyle dış darbelere karşı dayanıksız ve temizlik açısından oldukça büyük problem çıkaran ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Bu gibi nedenlerle günümüzde alüminyum doğrama ürünlerinin daha fazla popüler olması olağan görülmektedir.
Estetik bir görünüme sahip alüminyum doğramalar istenilen renge göre teslim edilmektedir. Çok aykırı renkler olmadığı sürece birçok renk seçeneği olan bu doğramalar sayesinde mimari açıdan çok güzel estetik görünüm elde edilme şansı vardır.

Günümüzde bir binanın, yapının değerini gösteren ürünlerin başında o yapıda kullanılan alüminyum doğrama ve alüminyum ürünler gelmektedir. Hem estetik açıdan çok güzel bir görüntü sağlaması, hem çevreci olması, hem de uzun süreler dayanıklılığını koruması ve dış darbelere karşı büyük oranda kalitesini koruması sebebiyle çok daha fazla tercih edilmekte ve kullanılan yapının değerini arttırmaktadır.

Ekonomik anlamda çok büyük maliyetler gerektirmeyen ve kazanımları düşünüldüğünde ilk etapta ekonomik külfetini hemen karşılayan alüminyum doğrama sayesinde mükemmel ve modern bir çizgide yapılara kavuşma şansınız bulunmaktadır. Siz de klasik doğrama ürünlerinden kurtulmak, uzun süreler dayanıklı yapısı sayesinde sizi yarı yolda bırakmayacak alüminyum doğrama yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişim kurup detaylı bilgi alabilirsiniz.

alu_dograma_1
 

KATLANIR CAM SİSTEMLERİ

Katlanır cam sistemleri, alışveriş merkezleri, oteller, mağazalar kafe-pastaneler ve kış bahçeleri için tasarlanmış bir sistemdir. Tercihe göre alt ve üst taşıyıcı konstrüksiyon ve alüminyum raylar üzerinde askıda hareket etmektedir. Mekandaki kısıtlamaları, istenmeyen görüntü ve alan kaybını ortadan kaldırır. Ferah ve modern ortamlar sunar.
Tamamen açılma imkanı vermesi sayesinde teşhirde ve kullanımda ferah ve geniş ortamlar sunar. Kayar kanatları sayesinde tamamen iç ve dış mekanlar arasında bütünlük sağlar.

Bu sistem için kullanılmakta olan 8 - 10 mm temperli cam sayesinde tam bir güvenlik sağlanır. Katlanır cam sistemlerinde saydam cam yerine emaye baskılı cam, ahşap veya kompozit paneller uygulanarak iç mekanlarda açılır kapanır bölmeler, seperatörler, kabinler, güvenlik koridorları oluşturmak mümkündür. Otellere, konferans salonlarına, restoranlara aynı anda birden fazla amaçla kullanılabilme imkanı sağlar.

katlanir_cam_1

GARAJ KAPILARI, FOTOSEL KAPILARI, SEKSİYONEL KAPILAR

Otomatik Kayar Kapı Sistemleri (Fotoselli Kapı Sistemleri): Hastaneler, alışveriş merkezleri ve marketler başta olmak üzere oteller, iş merkezleri ve havalimanlarına kadar yoğun insan trafiğine maruz kalan her binada oldukça geniş bir kullanım alanı mevcuttur.
Fotoselli otomatik kayar kapılar, 90 derece otomatik kapı açma mekanizmaları ve panikte açılır break-out otomatik kayar kapılardan, dar alanlarda ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik kullanılan teleskopik otomatik kayar kapılar ve akordeon düzenekte kayar katlanır otomatik kapılara kadar, çok geniş bir üretim yelpazesi sunmaktadır.

Panjur Sistemleri: 37 mm'den 77 mm'ye kadar alüminyum poliüretan dolgulu lameller, geniş alüminyum ekstrüzyon grupları, PVC monoblok panjur sistemleri ve aksesuar donanımları ile motordan otomasyona kadar tüm ihtiyaçları karşılayan panjur ve kepenk sistemleridir. Pencere önleri, işyerleri, mağazalar, garaj girişleri, hangarlar, depolar, endüstriyel tesisler gibi birçok alanda kullanılır.

Seksiyonel Endüstriyel Kapılar: Endüstriyel seksiyonel kapılar tesisinizde orta seviyede hız gerektiren yükleme boşaltma çalışmalarında, izolasyonu ön planda tutan en uygun kapı sistemidir. İçi poliüretan dolgulu, dışı çelik ya da opsiyonel alüminyum kaplı paneller ile son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Araç giriş-çıkış trafiğinin yoğun olduğu site vb. uygulamaların yanı sıra araçların otomatik kapının açılmasını beklemelerine olanak olmayan bina garaj girişlerinde oldukça süratli trafik sağlamaktadırlar.

kapi_1
kapi_2
kapi_3
 

PVC DOĞRAMALAR

PVC Doğramalar; en yeni teknolojilerle üretilen pencerelerimiz sayesinde, yaşam alanınızı kendi zevkinize göre şekillendirmekte artık özgürsünüz. Kış ve yaz aylarında yaklaşık yüzde 40'a kadar enerji tasarrufu sağlayan PVC Pencere Sistemleri, güvenliği ve tasarrufu bir arada sunuyor. 7 farklı pencere alternatifi sayesinde her zevke hitap ediyor.
- Projeye özel üretim
- Zengin renk seçenekleri
Farklı açılış alternatifleri
- Benzersiz güvenlik sistemleri
- Yeni nesil conta sistemleri ile hem dünyaya olan görüş açınız değişecek, hem ses kirliliğinden kurtulacak, hem de enerji tasarrufu yapacaksınız
- 5 odacıklı kasa ve damlalıklı kanat profili
- 72 mm profil genişliği ve 3 mm profil et kalınlığı
- 3 contalı sistemiyle 1.1 w/m2k ısı geçirgenlik değeri

Sürme Seri PVC Doğramalar: Sıra dışılığı yaşam alanınıza taşımak ya da normal açılımların dışına çıkmak istiyorsanız pencerelerinizi Sürme Seri ile yenilemenin tam zamanı... Sınırlı alanlarda daha fazla hareket alanı sağlayan seri ile aynı zamanda dış etkenlerden kaynaklanan kontrolsüz kapanmanın da önüne geçilmektedir.
- Çift kanatlı, eşikli, tek raylı alternatifleri
- Sayısız kere test edilen ray sistemi
- Ön odacıkları mükemmel su tahliyesi
- Zengin renk seçenekleri

pvc_1

MERDİVEN KORKULUK SİSTEMLERİ

Alüminyum Korkuluk ve Küpeşte: Genellikle merdiven kenarlarında veya balkon parapetlerinde kullanılan, yerdeki döşemeye tutturulan alüminyum borulardan oluşan yapı elemanlarıdır. Konstrüksiyon olarak yuvarlak, kare ve dikdörtgen şekillerde, ara bantları değişik formlarda alüminyum profillerde imal edilebilir.

Cam Korkuluk ve Küpeşte: Alt kısım (gövde) alüminyumdan olup, lamine temperli cam gövde içerisine monte edilerek hem emniyet sağlamakta, hem de görsel olarak görüntüyü engellememektedir. Ayrıca sıva altı ve üstü olarak montaj yapılmaktadır. Balkon, merdiven, propet üstü, havuz kenarı, pergola önü, bina içi avlu bölme vb. yerlere uygulanır.

merdiven_1